umowa

Jak wziąć pożyczkę?

Jak wygląda proces pożyczania pieniędzy od instytucji finansowych w Polsce? Wiele polskich banków umożliwia złożenie wniosku o pożyczkę. Wystarczy włączyć komputer, smartfon lub tablet i wpisać w wyszukiwarce nazwę banku. Jeśli pamiętasz jego stronę internetową, możesz wpisać ją w pasku adresu przeglądarki internetowej i kliknąć „ENTER”. Otwórz na stronie głównej sekcję „Kredyty” i zapoznaj się z listą propozycji banku.

Po wybraniu warunków odpowiedniego produktu kredytowego, należy nacisnąć specjalny przycisk, który będzie początkiem składania wniosku. Może to wyglądać jak „Zamów”, „Zastosuj, itp. Ważne jest, że o wybrany kredyt można ubiegać się online, a nie składać papierowy wniosek w oddziale banku. Na stronie banku zostanie wtedy zamieszczony wniosek online, w którym często znajdują się takie dane o kredytobiorcy:

  • Kwota pożyczki i okres kredytowania;
  • Nazwisko, imię;
  • Data urodzenia;
  • Miasto zamieszkania;
  • Miejsce pracy;
  • Poziom dochodu miesięcznego;
  • Numery telefonów kontaktowych;
  • Adres e-mail.

Po potwierdzeniu tych danych, na kolejnej stronie serwisu internetowego, zapoznaj się z Umową z bankiem i wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Następnie wprowadź numer karty tego samego banku, datę ważności, kod bezpieczeństwa. W celu weryfikacji karty bank może zaproponować wykonanie zdjęcia z tą kartą i załączenie zdjęcia w specjalnym polu wniosku internetowego. Gdy wszystkie dane znajdą się we wniosku, jest on wysyłany do banku w celu przetworzenia.

Decyzja o kredycie przychodzi po sprawdzeniu przez kierownika banku wszystkich parametrów wniosku. Jeśli wnioskodawca nie ma złej historii kredytowej, ma stabilną wypłacalność, to jest wysoką gwarancją, że szybko otrzyma pożyczkę. Czasami bank oferuje wybór odbioru pieniędzy – na kartę, w gotówce w placówce banku lub przez kuriera.

O kredyt na kartę można wnioskować na stronie internetowej banku tylko wtedy, gdy wnioskodawca posiada plastikową kartę (debetową lub kredytową) tego samego banku. Kredyty gotówkowe udzielane są nowym klientom, którzy wcześniej nie korzystali z usług instytucji bankowej. Niektóre produkty kredytowe banków wymagają zabezpieczenia i poręczenia (co jest dokładnie podane w warunkach kredytu na stronie internetowej banku). Opóźnienia w przekazywaniu pieniędzy mogą zależeć od przyczyn technicznych, z reguły transakcje realizowane są bez zakłóceń w dni robocze.

Firmy mikrofinansowe i organizacje mikrokredytowe udzielają pożyczek osobom fizycznym i przedsiębiorstwom, ale nie w takim stopniu jak banki. Są to kredyty konsumpcyjne, które kredytobiorca może przeznaczyć na zakup towarów i usług, leczenie, edukację, podróże itp. Decyzja o pożyczce w takiej firmie/organizacji podejmowana jest szybko, czasem w ciągu 5-20 minut. Pieniądze są przekazywane wyłącznie na kartę bankową.

Oprocentowanie naliczane jest w dniach i wynosi od 0 do 0,1% dziennie lub więcej. Firma nalicza odsetki i kary za nieterminowe płatności, więc dłużnik będzie musiał zapłacić sporą nadpłatę, co została wpisana w umowie pożyczki. Terminowa spłata pożyczonej kwoty to gwarancja spokoju i pozytywnej historii kredytowej.

Procedura składania wniosków online:

– Wpisz kwotę pożyczki w kalkulatorze pożyczkowym;

– Określ okres kredytowania;

– Na następnej stronie podaj dane osobowe – imię i nazwisko, datę urodzenia, dane z paszportu i innych dokumentów (jeśli są wymienione w regulaminie), dane karty bankowej, numer telefonu i adres e-mail.

Następnie automatycznie będzie stworzone konto osobiste na stronie internetowej firmy, gdzie klient może się zalogować i sprawdzić status pożyczki oraz w każdej chwili wziąć nową pożyczkę. Po zatwierdzeniu wniosku, pieniądze zostaną natychmiast przelane na kartę.

Informacja prasowa