słuchawki

Przesyłanie obrazów online – jak to zrobić?

Kiedy korzystamy na co dzień z sieci, zdarza się, że chcemy wysłać komuś bliskiemu zdjęcie lub film z wakacji. Jak to zrobić bezprzewodowo? Czy jest to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak! Przedstawiamy instrukcję krok po kroku jak przesłać filmy lub zdjęcia online do swoich bliskich lub jakichkolwiek innych użytkowników sieci Internet.

Pod nazwą EZCast kryje się szereg urządzeń powierzchownie bardzo różniących się od siebie. W gruncie rzeczy każde z nich jest jednak realizacją tej samej idei na drodze nieco innych rozwiązań. Każde urządzenie z serii EZCast można określić jako pewien dodatek do telewizora, który tworzy z niego domowe centrum rozrywki. Z jednej strony podłącza się EZCast do telewizyjnego wejścia HDMI – i tak jest we wszystkich modelach – z drugiej zaś należy „włączyć” go do domowej sieci LAN – i tu już odbywa się to nieco inaczej dla każdego z nich. Każdy z modeli EZCasta ma też możliwość pracy z własną siecią bezprzewodową bez konieczności łączenia się z istniejącą siecią lokalną klienta.

Po skonfigurowaniu dowolnego urządzenia z serii EZCast i jego połączeniu z siecią LAN staje się ono od razu widoczne jako sprzęt docelowy do obsługi bezprzewodowego udostępniania ekranu – Miracast, DLNA, Google Cast, Chromecast i Airplay, a to oznacza, że w wielu przypadkach możemy przesyłać treści na telewizor bez konieczności instalowania jakichkolwiek aplikacji. Jeśli jednak zdecydujemy się na ten krok i zainstalujemy aplikację EZCast – a jest ona dostępna dla wielu systemów: Android, iOS, MacOS, Windows, Chrome OS – zyskamy znacznie więcej.

M.in. EZChannel – specjalną funkcję, która pozwala na wyświetlanie filmów z różnych serwisów – np. Youtube. Po jej uruchomieniu na ekranie telewizora wita nas spersonalizowany na podstawie wcześniej przeglądanych treści panel.

Multimedia, czyli możliwość odtwarzania plików z urządzenia, na którym zainstalowana jest aplikacja. Smartfony praktycznie wyeliminowały rynek kompaktowych aparatów fotograficznych. Dla wielu osób telefon komórkowy stał się nie tylko narzędziem do rejestracji zdjęć i filmów, ale też miejscem ich przechowywania. Z EZCast tak samo łatwo, jak na ekranie smartfona, można wyświetlać zdjęcia i filmy na dużym telewizorze.

Sterowanie głosem. EZCast znakomicie integruje się z takimi usługami jak Google Home lub Amazon Alexa.

Znakomita jakość obrazu. Większość urządzeń EZCast oferuje rozdzielczość 4K30, a EZCast Ultra Extender nawet 4K60.

Informacja prasowa